ارائه خدمات پیشرفته دیالیز به زائران ایرانی در مشعرالحرام

  • تیر ۱۴۰۱
  • دیدگاه غیر فعال شده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر دکتر پیرحسین کولیوند، رئیس جمعیت هلال احمر در تشریح اقدامات انجام شده در مکه مکرمه همزمان با روز عرفه گفت: با پشتیبانی عملیاتی و پزشکی مناسب، خوشبختانه مریض بدحال نداشتیم و همه زائران در صحت و سلامت اعمال خود را در عرفات انجام دادند.

رئیس جمعیت هلال احمر افزود: دو روز پیش زائری که دچار ایست قلبی شده بود با انجام عملیات احیا به مدت ۴۵ دقیقه دوباره به زندگی بازگشت و هم اکنون حال عمومی بیمار  خوب است و همراه با تیم پزشکی وارد صحرای عرفات شده و اعمال خود را انجام می دهد.

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر بیشتر زائران ایرانی به سمت مشعرالحرام حرکت کردند افزود: جمعیت هلال احمر در مشعر الحرام در قالب ۲ درمانگاه سیار با بهره مندی از پزشکان طب  اورژانس، متخصصان داخلی و قلب و پرستاران خدمات لازم را به زائران ایرانی ارائه می دهد.

دکتر کولیوند با اشاره به اینکه فردا صبح زائران ایرانی وارد سرزمین منا می شوند افزود: جمعیت هلال احمر در منا، بیمارستان بسیار مجهز صحرایی با امکاناتی چون آزمایشگاه، سونوگرافی، رادیولوژی و دندانپزشکی دارد. همچنین هماهنگی لازم برای دریافت دستگاه دیالیز از طرف سعودی انجام شده و زائرانی که نیاز به دیالیز دارند در منا می توانند از این خدمات بهره بگیرند.

وی با تاکید بر اینکه تدابیر لازم برای پیشگیری از گرمازدگی مثل ایجاد تونل سرد، مقابله با کرونا و بیماری های تنفسی اندیشیده شده است افزود:تیم های پزشکی جمعیت هلال احمر هم اکنون در مشاعر مقدسه مستقر هستند و مسیرها را طوری برنامه ریزی کردند که  خدمت رسانی بصورت مستمر و شبانه روزی ادامه داشته باشد.

نویسنده

قبلی «
بعدی »